Advertisement

Bir Başkadır İncelemesi

 

bir başkadır netflix


Bir Başkadır İncelemesi

Merhaba bugün sizlere bir başkadır dizisinin incelemesini yapıyoruz. Tamamen kişisel yorumumu paylaşıyorum. Umarım işinize yarar…
Özellikle başrol oyuncusu Meryem olmak üzere oyuncu kalitesine laf edemeyecek kadar güzel oynanmış bir eser. Fakat bunun dışında ‘senaryoda’ ne anlatılmak istendiği nereye varmaya çalışıldığı pek belli olmayan bir dizi…
O kadar durgun ki toplasan tek bölümlük bile önemli yeri yoktur diyebiliriz. Bir insanın yürüyüşünün, kahvaltı yapışının, televizyon izleyişinin her anını kayda alan, pek bir gizem içermeyen ama tüm bunlara rağmen sıkılsanız da kendini bir şekilde izleten bir dizi.
Bir başkadır dizisi tüm klişelerden uzak, netflixin film ve dizilerde olmazsa olmazlar arasına aldığı pek çok sahne ve olay bulunmaması da diziyi farklı kılan bir neden.
Bizi, bizim toplumumuzu, sosyokültürel açıdan çatışan insanlığımızı kaleme alan buna farkındalık yaratmaya çalışan güzel bir eser. Açık-kapalı(türbanlı) insan ayrımının, nasıl bir algı yarattığını görüyoruz dizide. Ve ayrıca psikoloğa gitmenin sadece delilikten kaynaklandığını değil rahatça yapılması gerektiği, utanılmadan gidilmesi gerektiği mesajını da veriyor bizlere.
Ben açıkçası sadece izlemiş olmak için izlemiştim ama tuhaftır ki böyle sıkıcı ve durgun görünen bir diziden keyif aldım. Merak edenler kesinlikle izleyebilir.
Oyuncular gerçekten çok kaliteli oynamış. Ama senaryo beklentiniz çok yüksek olmasın 😊Yorum Gönderme

0 Yorumlar