-->

Stephen King Sadist Kitap İncelemesi

 

Stephen King Sadist Kitap İncelemesi

Merhaba, sevgili okur. Gerilim dolu bir heyecana hazır mısın? Stephen King, muhteşem hayal dünyası ile bizleri öyle bir kurgunun içerisine bırakıyor ki işin içinden çıkamıyoruz. Benim en sevdiğim King kitaplarından birisi olan Sadist'in aynı zamanda uyarlama filmi de var. Hem de mükemmel bir gerilim filmi. Önce filmini izleyip filme hayran kalmıştım ki daha sonra King'in kitabından uyarlama olduğunu öğrendim. Böyle bir hikaye de ancak King'in elinden çıkabilirdi! Film ile kitaba baktığımız zaman film kitabın yumuşatılmış bir versiyonu. Yani kitapta çok daha fazla gerilim, şiddet, kan, heyecan mevcut.

Ünlü yazar Paul Sheldon için sıradan bir günde kendisi karla kaplı dağlık bir alanda araba kullanırken bir anda kontrolünü kaybediverir ve kaza geçirir. Ünlü bir yazar, dağlık tepelerde kimsenin olmadığı ıssız bir alanda yaralı olmak... Bu Paul için bir son muydu? Eğer sen sevgili okur, okuduğun kitap bir Stephen King kitabı ise asla basit bir son beklememelisin. Paul'un bilinci kapalı bir haldeyken onu bulan ve kaza yerinden çıkaran kendi halinde yalnız başına yaşayan Annie Wilkes adında bir kadındır.

Günler sonra Paul gözlerini açar ve hiç bilmediği bir yerde sürekli verilen ağrı kesicilere bağımlı bir halde bulur kendisini. Daha sonra ne olacaktır? Paul ölmediği için bin pişman olacak sevgili okur! Geçirdiği kazada ölmediği için o kadar pişman olacak ki her satırı okurken sizde onun için aynı şeyi düşüneceksiniz. Yukarıda ne demiştim? Annie Wilkes. Bu ismi unutmamalısın okur. Unutma ki bu kitabı okuduktan sonra 1 ay veyahut 1 yıl sonra herhangi bir yerde bu isim ile karşılaştığın zaman sana Paul Sheldon'u kaza sonrası kurtaran ama aslında kendi evinin içerisinde cehenneme hapseden bir numaralı hayranı olarak kalacak. Ve siz bir daha asla ama asla kimsenin bir numaralı hayranı olmak istemeyeceksiniz.

Evet, bildiğimiz Stephen King kitaplarında alışılmışın dışında, açıklanamayan, doğaüstü olayları okurken burada bir insanın nasıl hayranlığın sınırlarını zorladığına adım adım şahitlik ediyoruz. Okurken bizleri gerim gerim geren bu kitap tavsiyem midir? Aksini bile düşünmek imkansız.

Kitabın Sayfa Sayısı: 382 | Altın Kitaplar

Diğer Kitap İncelemelerimiz için Tıklayınız. 


4 Tane Benzer Gönderi Alttadır

Yorum Gönder

Tüm Hakları Saklıdır © 2020-2021

Libereji | Kitap -Dizi - Film İncelemeleri