-->

Ayı Kardeş (2003) Film İncelemesi

 

ayı kardeş

Ayı Kardeş (2003) Film İncelemesi

Sevgi çok güçlüdür. Bu, bir ayıya dönüşerek gerçek bir erkek haline gelen bir çocuğun hikayesi...


ayı kardeş 1


Eveeet. Belki de birçoğunuz bilmediği, izlemediği benim çocukluğumun büyük bir anısını oluşturan harika mı harika bir animasyon filminden bahsedeceğim. Bu animasyon filmi o kadar güzel o kadar güzel ki... İzleyip de beğenmeyecek, etkilenmeyecek birisinin olacağını sanmıyorum.

Ayı Kardeş (Brother Bear), 2003 yılında gösterime girmiş bir animasyon filmidir. Yetişkinliğe geçiş aşamasındaki genç Kenai'nin hikayesini anlatıyor. 


ayı kardeş 2


(O kadar tatlı o kadar güzel bir konusu var ki... Baştan sonuna kadar çok güzel mesajlar içeren, bize bu duyguları hissettiren, aşılayan bir film.)

Yetişkin yaşamına giriş töreni sırasında Kenai ahşap bir totem almayı umuyor. Büyük ruhlar tarafından kutsanan bu totem, Kenai için hayatının geri kalanını mutlu bir şekilde geçirmenin anahtarı olacak. Ancak totemin sırrı açıklanınca Kenai büyük bir hayal kırıklığına uğrar. Büyük ruhlar toteme bir ayı çizmiştir ve bu sevgiyi temsil etmektedir. Oysa Kenai ise tıpkı abileri gibi cesareti temsil eden bir totem almayı ummuştur. Bu duruma öfkelenen Kenai köyün balıklarını yiyen bir ayıyı takip etmeye başlar. Sıtka ve Denahi kardeşlerinin peşinden gider ancak bir kaza sonrası Sıtka ölür. Kenai intikam almak istediği için bu ayıyı kovalar ve öldürür. Bunun sonucunda büyük ruhlar Kenai'yi bir ayıya çevirir. 

Peki şimdi Kenai bir ayı olarak ne yapacak?


ayı kardeş 3


Tekrar insan olmaya çalışan Kenai, bu büyük yolculuğunda aslında ailenin gerçek kavramını anlamaya başlayacak. Sadece çocuklar için değil, yetişkinler için de çok güzel mesajlar içeriyor. Çizimleri desek harikulade zaten. Ayrıca türkçe dublajlı animasyonun bütün müzikleri çok güzel.

 Her sahnesini ezberlediğim benim için bir başka kıymetli olan bu güzel animasyonu kaçırmayın derim!!Film Süresi: 1 saat 25 dakika

Diğer Film İncelemelerimiz İçin Tıklayınız.4 Tane Benzer Gönderi Alttadır

Yorum Gönder

Tüm Hakları Saklıdır © 2020-2021

Libereji | Kitap -Dizi - Film İncelemeleri